A jövő rádióamatőrjei a diósdi Rádió- és Televíziómúzeumban

A Magyar Rádióamatőr Szövetség (MRASZ) legifjabbjai látogattak el a diósdi múzeumunkba, ahol érdekes és tanulságos előadással és tárlatvezetéssel kerültek közelebb a rádiózás és televíziózás múltjához. A részletekbe menő szakmai tudásátadásról a múzeum helyi tárlatvezetője, Hima Ernő és a Puskás Tivadar Rádióamatőr Klub vezetője, Fröhlich Henrik gondoskodott.

Balogh Sándor, a MRASZ utánpótlás koordinátora, a Ganz Rádióklub Elnöke kísérte el a fiatalokat, akik már adó-vevőt használnak, konstruktőrködnek, forrasztanak, és céljuk, hogy minél hamarabb letegyék a rádióamatőr vizsgát.

A látogatás egy izgalmas szakmai rejtvény megoldásával zárult, aminek köszönhetően a gyerekek bejárták a múzeum minden szegletét, és sok új információval gazdagodva tértek haza.

2018. 07. 05. 08:00